עוגות חתונה מהוות לא פעם את גולת הכותרת בחתונות, לכן לא מפליאה היא העובדה שיש חתנים וכלות המייחדים לא רק מחשבה וזמן לתכנון העוגה ולאיתור מעצבת עוגות חתונה – מזל טוב ובתיאבון….ופסלת!) עוגות אלא גם סכום כסף בלתי מבוטל, שעשוי להיאמד בכמה מאות שקלים ואף לעבור את ה -1000 ₪ להשקעה בה.

עוגות חתונה עשויות מחומרים שונים. בשנים האחרונות רווחות עוגות מבצק סוכר, היות שקל לעצב עוגות מבצק סוכר. עוגות מעוצבות הן על פי רוב עוגות העשויות מבצק זה. הדמיון הפורה והיצירתיות השופעת מאפשרים לזוגות לקבל עוגת חתונה מושקעת ומעוצבת לנוי ולהידור.

עוגות חתונה – ערב של טעימות מתוקות:

סביר להניח כי דווקא בשל ההיצע העשיר של עוגות חתונה אתם צפויים להתלבט. אכן, בחירה קשה. בכל מקרה, רצוי ומומלץ להקדים טעימה לבחירה. מעצבת העוגות ודאי תשמח לארח ולהטעים אתכם בטעמה של העוגה שאתם רוצים. היא תוכל לתת לכם גם עצות וטיפים, מניסיונה ומניסיון הזוגות שהיא אפתה להם עוגה כיצד לתחזק אותה באופן הטוב ביותר במהלך ערב החתונה הארוך.

לפני חתונה ניצבים בפני החתן והכלה משימות שונות. ככל שהולך וקרב מועד החתונה גוברים הלחץ וההתרגשות. לכן מומלץ להשלים את נושא הכנת העוגה מבעוד מועד, כדי לא להיקלע ללחץ זמן שעלול להוביל אתכם לבחירה שגויה, שאינה לפי טעמכם.

הערך המוסף של עוגות חתונה:

כמו השמלה וההינומה, כמו החופה, כמו סידור הפרחים, כמו הכניסה המסוגננת, כך גם העוגה – חשוב שתהיה מושקעת, מוקפדת, מרשימה. לעוגות חתונה יש גם ערך רגשי. היא מסמלת את חגיגיותו של המעמד, את יופיו ואת מתיקותו, שהרי בעוגה בכלל ובעוגת חתונה בפרט יש רק דברים טובים, חומרים איכותיים, טעם ומראה משובחים.

עוגות חתונה רבות ומגוונות מוצעות לכם. הריבוי עלול להקשות, היות שרבות מהעוגות כה יפות, כה מעוצבות, כה טעימות. המראה אינו מטעה אבל לא די בו. גם אם אתם רוצים עוגה מסוימת, מועדפת, "בדיוק כמו שראינו בתמונה", מומלץ להיפגש עם מי שאמורה להכין עבורם את העוגה, לראות מגוון עוגות מאפה ידיה, להתוודע אל מכלול האפשרויות, לרבות החומרים שמהם נאפות עוגות חתונה ועוד.

בחירה נכונה של מעצבת ופסלת עוגה לחתונה:

על מנת להבטיח כי עוגות חתונה יהיו וייראו איכותיות, מרשימות וטעימות – חשוב לבחור מעצבת עוגות המתמחה בתחום, מאחר שלא כל קונדיטורית עוסקת (קל וחומר מתמחה) בהכנת עוגה לחתונה ובעיצובה. כנסו לאתריהן של מעצבות עוגות חתונה – לרובן ככולן יש אתר – וגלשו בו מעוגה לעוגה. אם תרגישו עצמכם כמו ילדים הנקלעים בראשונה בחייהם אל קונדיטוריה ומתאווים לכל העוגות שהם זוללים בעיניהם – התחושה טבעית ומובנת. לא אחת באמת רוצים הכול, עכשיו. ובכל זאת, גם בהינתן השפע ואולי בעיקר משום קיומו, חשוב להתייעץ עם המעצבת ולבחור את העגה ה"מנצחת" על פי מכלול שיקולים. שיהיה במזל טוב, בהצלחה ובתיאבון לכולם!