מה זה אוכל דיאטטי? מה הבעיה / מורכבות של הנושא? מה הפתרון?

אוכל דיאטטי זהו אוכל המותאם מבחינת אותו אדם ההולך לפי סוג מסוים של תזונה. ברוב המקרים אנשים הצורכים אוכל דיאטטי עושים זאת במטרה להרזות . אך ישנם מקרים של בריאות לקויה או מניעים דתיים.

האוכל הדיאטטי מכיל בדרך כלל פחות סוכר, פחות שומן, פחות חומרים אחרים הנחשבים ל"לא בריאים". ישנה מחלוקת בנושא הנובעת חוסר הסכמה בין מדענים האם זה עוזר לאכול אוכל עם פחות קלוריות . הרי הגוף נשאר רעב ובמוקדם או במאוחר ישלים את החסר. זאת אחת הסיבות העיקריות למה רוב האנשים שמתחילים את הדיאטה מעלים את משקלם בחזרה אחרי תקופה מסוימת.

כמו כן תעשיית המזון "התלבשה " על המותג. אנו רואים מדפים שלמים של מוצרים דיאטטיים עם אותיות גדולות המבטיחים הפחתת משקל. אך מי שלא יתעצל לקרוא את האותיות הקטנות יגלה שלמרות כמות הקלוריות נמוכה יחסית אחוז השומן גבוהה, או כמות פחממות פשוטות גבוהה.

כלומר האוכל הדיאטטי בכלל לא דיאטטי אלא עוד תרגיל פרסומי מצליח.

אנו ממליצים לאלה הרוצים להפחית במשקלם להתחיל להסתכל לא על המותג האומר "אוכל דיאטטי "

אלא על האותיות הקטנות עם כמות הפחממות ( ההופכות לסוכר שאותו האינסולין מעביר לשומן) , שומנים, כולסטרול וחלבונים. כמו כן חשוב לדעת באופן כללי לגבי מוצרים שונים מה הערך התזונתי שלהם. כי אז אני יכול ללכת למסעדה או אצל החברים ולאכול בשקט מלי לחשוב על המחר.
מאוד חשוב לדאוג להתעמלות, מאמץ גופני יומיומי ולעיין במאמרים בנושא אוכל בריא!