לפעמים הישראלים מרגישים שהם חיים מארוחה לארוחה ובמיוחד כאשר מדובר בחגי תשרי העמוסים במפגשים משפחתיים. במקרה שלא החלטתם לקחת פסק זמן ולטוס להירגע בחו"ל – הכינו אתה קיבה. בכל מקרה, במדינה כמו ישראל, המורכבת כולה מקיבוץ גלויות, ישנו מגוון גדול של אפשריות של אוכל לחגים. על שולחנה של כל עדה, אפשר לראות מאחלים אחרים. יש שולחנות שתראו בכל מאכלים כמו רגל קרושה וגפילטע פיש. ויש משפחות שהמאכלים הללו מעולם לא הוצבו על השולחנות בביתם. מה קורה כאשר מדובר במשפחות מעורבות? זה כבר עניין שהופך להיות פיקנטי, תרתי משמע. להלן כמה דברים שכדאי לכם לדעת לפני שאתם לוקחים את האחריות על עצמכם לבשל ארוחה לחג.
אוכל לשבועות
אין ספק שחג השבועות הוא אחד החגים הכי מעניינים מבחינת אוכל. מאכלים חלביים שלא אוכלים כל יום מוצאים את דרכם על השולחן. אז מה כדאי להגיש?
• פלטת גבינות – רצוי שיהיו עליה כמה שיותר סוגים כולל גבינות מעניינות שלא ניתן למצוא בכל ארוחת בוקר או ערב. גבינה צהובה זה נחמד, אבל גם כדאי שתהיה גאודה.

• פסטות – קייטרינג חלבי גורם לאנשים לחשוב שהם לא ישבעו, זה ממש לא נכון. פסטה היא מנה מאוד משביעה. הגישה אותה עם גבינה מגורדת. פסטה בלי גבינה זאת לא יכולה להיות מנה איכותית באמת.

• עוגות גבינה – זה הזמן להשתולל עם המתכונים של הגבינות. עוגה עם פירות היא דרך נהדרת לעשות זאת. תהיו יצירתיים.

• פיצות – יש המון ילדים במהלך האירוע? בשום פנים ואופן על תוותרו על פיצות. גבינות ופסטות לא בהכרח אהובים על כל הילדים, אבל פיצות? תנסו למצוא ילדים שלא אוהבים פיצות.
אוכל לפסח או ראש השנה
במידה רבה אפשר לומר שהאוכל בראש השנה ובפסח דומה. אצל משפחות אשכנזיות למשל תמצאו סלט תפוחי אדמה, רגל קרושה וגפילטע פיש. אצל מזרחיות, סביר להניח שתמצאו חריימה ומאכלים מבצק. מה עושים כאשר שני משפחות כאלה מחליטת לחגוג ביחד את החג? כדאי לתאם מראש מי מביא מה. זה בהחלט לא יזיק שיהיה גם חריימה וגם גפילטע פיש. בסוף כל אחד יטעם גם מזה וגם מזה, אפילו שהוא לא רגיל, כי זה מסקרן ומעניין.
קינוחים
גם במקרה זה אפשר להיות מאוד יצירתיים. כאשר אתם מארגנים ארוחה, אין מי שלא יצפה לקינוחים. חשוב מאוד להבין את הדברים הבאים במיוחד אם אתם מארחים בפעם הראשונה:
• לדעת מה ילדים אוהבים – אין ספק שמבוגרים אוהבים לגוון, אבל ילדים, במקרים רבים הם מעדיפים לאכול את מה שהם מכירים, אז תמיד כדאי שיהיה קינוח אחד שחוזר על עצמו למען הילדים.
• אפיה היא לא הצד החזק שלכם – לרכוש עוגה זאת לא בושה. לא כל אחד יודע לאפות. ישנה עוד דרך: כששואלים אתם מה להביא לאירוע – אל תתביישו ותבקשו שיביאו עוגה.