אוכל אסיאתי הינו שם כולל לאוכל המגיע אלינו מהמזרח הרחוק.

בשנים האחרונות הפך אוכל אסיאתי לפופולרי מאד בארצות המערב בכלל ובישראל בפרט.

בעבר התבססו מתכונים רבים של אוכל זה,על מנות מסורתיות של ארצות המוצא. כיום, גבר השימוש בתבלינים אקזוטיים , רטבים אוריינטליים וחומרי גלם אחרים שיצרו שילובים וטעמים חדשניים והפכו את המנות ליצירתיות, מפתיעות ואהודות, גם על אלו שחשבו כי אוכל אסיאתי מסתכם ברוטב אדום וצמיגי ובאגרול שמנוני.

אם בעבר פינטזת על מנה שאכלת במסעדה סינית ( כי אילו עוד מסעדות של אוכל אסיאתי יכולת למצוא בארצנו הקטנטונת?! ) אך לא היה שום סיכוי שתוכל להכינה בבית בגלל מחסור במצרכים, הרי שכיום ניתן לרכוש מוצרים שהגיעו על ידי יבוא מהמזרח ונמכרים בחנויות המיועדות לכך, ולהכין שפע של מתכוניםאסיאתיים המופיעים ברשת.
מי שמעדיף את הדרכית ה"מסורתיות" להשגת מתכונים, יכול לגשת לחנות הספרים הסמוכה ולרכוש את ספרה החדש של כוהנת המטבח הותיקה,רות סירקיס, "מאסיה באהבה" שמציע שפע של מתכונים של אוכל אסיאתי.
כבר ציינו כי מבחר המסעדות שהתמחו בהגשת אוכל אסיאתי בארץ, כלל מסעדות סיניות בלבד ומה שמתרחש בתחום בשנים האחרונות הוא לא פחות ממהפכה.
מסעדות יפניות, הודיות, תאילנדיות ואחרות צצות כפטריות ( שיטאקי…) לאחר הגשם ושמות המנות שהן מגישות וטעמן שוב אינם זרים לחיך הישראלי.
מבין ההיצע העצום של מסעדות אסיאתיות נראה כי רשת מסעדות ג'ירף היא הפופולרית ביותר.

באתר האוכל שלנו, מבין האפשרויות השונות שמעניק לנו אוכל אסיאתי, נתמקד בשלושה מטבחים עיקריים שקנו להם מעריצים רבים – אוכל סיני, אוכל תאילנדי ואוכל יפני.

Tabemasu[1]